TLE72782GV26XUMA1
Part Number:
TLE72782GV26XUMA1
Description:
IC REG LINEAR 2.6V 180MA DSO14
Control Features :
Enable, Reset, Watchdog
Current - Output :
180mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
PSRR :
60dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) :
45V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.6V