IFX25001TS V85
Part Number:
IFX25001TS V85
Description:
IC REG LINEAR 8.5V 400MA TO220-3
Current - Output :
400mA
Current - Supply (Max) :
30 mA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-220-3
PSRR :
60dB (100Hz)
Supplier Device Package :
PG-TO220-3-1
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
8.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.5V @ 250mA