IFX2931GV33XUMA1
Part Number:
IFX2931GV33XUMA1
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA DSO8
Control Features :
Enable
Current - Output :
100mA
Current - Quiescent (Iq) :
1 mA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
PSRR :
80dB (120Hz)
Supplier Device Package :
PG-DSO-8
Voltage - Input (Max) :
26V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
1.1V @ 100mA