IFX25401TBVATMA1
Part Number:
IFX25401TBVATMA1
Description:
IC REG LIN POS ADJ 400MA TO263-5
Current - Output :
400mA
Current - Supply (Max) :
25 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Type :
Adjustable
Package / Case :
TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
PSRR :
54dB (100Hz)
Supplier Device Package :
PG-TO263-5-1
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Output (Max) :
20V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.5V @ 250mA