IFX25001TCV50ATMA1
Part Number:
IFX25001TCV50ATMA1
Description:
IC REG LINEAR 5V 400MA TO263-3
Current - Output :
400mA
Current - Supply (Max) :
30 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
PSRR :
60dB (100Hz)
Supplier Device Package :
PG-TO263-3-1
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
5V
Voltage Dropout (Max) :
0.5V @ 250mA