TLE4274GSV33HTSA1
Part Number:
TLE4274GSV33HTSA1
Description:
IC REG LIN 3.3V 400MA SOT223-4
Current - Output :
400mA
Current - Quiescent (Iq) :
220 µA
Current - Supply (Max) :
30 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
PSRR :
60dB (100Hz)
Supplier Device Package :
PG-SOT223-4
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
1.2V @ 300mA