TLE4276V10NKSA1
Part Number:
TLE4276V10NKSA1
Description:
IC REG LIN 10V 400MA TO220-5-3
Control Features :
Inhibit
Current - Output :
400mA
Current - Quiescent (Iq) :
200 µA
Current - Supply (Max) :
25 mA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-220-5 Formed Leads
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
PSRR :
54dB (100Hz)
Supplier Device Package :
PG-TO220-5-3
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
10V
Voltage Dropout (Max) :
0.5V @ 250mA