IRU1117-33CDTR
Part Number:
IRU1117-33CDTR
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 800MA DPAK
Current - Output :
800mA
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
PSRR :
70dB (120Hz)
Supplier Device Package :
D-Pak
Voltage - Input (Max) :
7V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
1.3V @ 1A