IRU1117-25CPTR
Part Number:
IRU1117-25CPTR
Description:
IC REG LIN 2.5V 800MA 2-UTHINPAK
Current - Output :
800mA
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Package / Case :
2-Ultra Thin-Pak™
PSRR :
70dB (120Hz)
Supplier Device Package :
2-Ultra Thin-Pak
Voltage - Input (Max) :
7V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Voltage Dropout (Max) :
1.3V @ 1A