IFX25001TCV10ATMA1
Part Number:
IFX25001TCV10ATMA1
Description:
IC REG LINEAR VOLTAGE REG
Current - Output :
400mA
Current - Supply (Max) :
30 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Product Status :
Active
PSRR :
60dB (100Hz)
Supplier Device Package :
PG-TO263-3
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
10V
Voltage Dropout (Max) :
0.5V @ 250mA