S-1111B47MC-NZGTFG
Part Number:
S-1111B47MC-NZGTFG
Description:
IC REG LINEAR 4.7V 150MA SOT23-5
Current - Output :
150mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
PSRR :
70dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) :
6.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.7V
Voltage Dropout (Max) :
0.26V @ 100mA