S-814A53AMC-BDRT2G
Part Number:
S-814A53AMC-BDRT2G
Description:
IC REG LINEAR 5.3V 180MA SOT23-5
Current - Output :
180mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
PSRR :
45dB (100Hz)
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
5.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.21V @ 60mA