S-814A42AUC-BDGT2G
Part Number:
S-814A42AUC-BDGT2G
Description:
IC REG LINEAR 4.2V 135MA SOT89-5
Current - Output :
135mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
SOT-89-5/6
PSRR :
45dB (100Hz)
Supplier Device Package :
SOT-89-5
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.2V
Voltage Dropout (Max) :
0.26V @ 60mA