S-814A28AMC-BCST2G
Part Number:
S-814A28AMC-BCST2G
Description:
IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5
Current - Output :
100mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
PSRR :
45dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.8V
Voltage Dropout (Max) :
0.61V @ 60mA