S-13R1H19-M5T1U3
Part Number:
S-13R1H19-M5T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.9V 150MA SOT23-5
Current - Output :
150mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
PSRR :
70dB (1kHz)
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.9V
Voltage Dropout (Max) :
0.28V @ 100mA