S-13R1E33-A4T2U3
Part Number:
S-13R1E33-A4T2U3
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA HSNT4-B
Current - Output :
150mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
PSRR :
70dB (1kHz)
Supplier Device Package :
HSNT-4-B
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.23V @ 100mA