S-13R1E32-A4T2U3
Manufacturer:
ABLIC
Part Number:
S-13R1E32-A4T2U3
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Description:
IC REG LINEAR 3.2V 150MA HSNT4-B
Manufacturer :
ABLIC
Category :
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
1 µA
Current - Supply (Max) :
9 µA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Product Status :
Not For New Designs
Protection Features :
Overcurrent, Reverse Current, Thermal Shutdown
PSRR :
70dB (1kHz)
Supplier Device Package :
HSNT-4-B
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.2V
Voltage Dropout (Max) :
0.23V @ 100mA