AP2128K-3.9TRG1
Part Number:
AP2128K-3.9TRG1
Description:
IC REG LINEAR 3.9V 300MA SOT23-5
Current - Output :
300mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
PSRR :
68dB ~ 54dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.9V
Voltage Dropout (Max) :
0.3V @ 300mA