AP2127N3-1.5TRG1
Part Number:
AP2127N3-1.5TRG1
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 300MA SOT23-3
Current - Output :
300mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
PSRR :
68dB ~ 54dB (100Hz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.5V
Voltage Dropout (Max) :
1V @ 300mA