AP7387-36FDCR-7
Part Number:
AP7387-36FDCR-7
Description:
LDO CMOS LowCurr U-DFN2020-6 T&R
Control Features :
Current Limit
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
4 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
6-UDFN Exposed Pad
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
PSRR :
Supplier Device Package :
U-DFN2020-6 (Type C)
Voltage - Input (Max) :
60V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.6V
Voltage Dropout (Max) :
1.35V @ 150mA