AP7343Q-29FDZW-7
Part Number:
AP7343Q-29FDZW-7
Description:
LDO CMOS LOWCURR W-DFN2020-6 T&R
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
60 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
6-WDFN Exposed Pad
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
75dB (1kHz)
Supplier Device Package :
W-DFN2020-6 (Type A1)
Voltage - Input (Max) :
5.25V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.9V