AP7315-32W5-7
Part Number:
AP7315-32W5-7
Description:
IC REG LINEAR 3.2V 150MA SOT25
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
60 µA
Current - Supply (Max) :
100 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Protection Features :
Over Current
PSRR :
75dB (1kHz)
Supplier Device Package :
SOT-25
Voltage - Input (Max) :
5.25V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.2V
Voltage Dropout (Max) :
0.29V @ 150mA