AP7343D-105W5-7
Part Number:
AP7343D-105W5-7
Description:
IC REG LINEAR 1.05V 300MA SOT25
Current - Output :
300mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Protection Features :
Over Current
PSRR :
75dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) :
5.25V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.05V
Voltage Dropout (Max) :
0.7V @ 300mA