AP7343Q-27W5-7
Part Number:
AP7343Q-27W5-7
Description:
IC REG LINEAR 2.7V 300MA SOT25
Current - Output :
300mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
PSRR :
75dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) :
5.25V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.7V
Voltage Dropout (Max) :
0.32V @ 300mA