AP7365-25WG-7
Part Number:
AP7365-25WG-7
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 600MA SOT25
Control Features :
Enable
Current - Output :
600mA
Current - Quiescent (Iq) :
80 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
65dB (1kHz)
Supplier Device Package :
SOT-25
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.4V @ 600mA