AP7366EA-12SN-7
Part Number:
AP7366EA-12SN-7
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 600MA 6DFN
Control Features :
Enable
Current - Output :
600mA
Current - Quiescent (Iq) :
80 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
6-UDFN Exposed Pad
PSRR :
75dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
U-DFN2020-6
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.2V
Voltage Dropout (Max) :
0.8V @ 600mA