AP7353D-31CV4-7
Part Number:
AP7353D-31CV4-7
Description:
LDO CMOS LOWCURR X1-WLB0707-4 T&
Control Features :
Current Limit, Enable
Current - Output :
250mA
Current - Quiescent (Iq) :
27 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
4-XFBGA, WLBGA
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
PSRR :
90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
X1-WLB0707-4 (Type A1)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.1V
Voltage Dropout (Max) :
0.142V @ 250mA