AP7366EA-25W5-7
Part Number:
AP7366EA-25W5-7
Description:
LDO CMOS HICURR SOT25 T&R 3K
Current - Output :
600mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
PSRR :
75dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.38V @ 600mA