AP2127K-4.75TRG1
Part Number:
AP2127K-4.75TRG1
Description:
IC REG LIN 4.75V 300MA SOT23-5
Current - Output :
300mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
PSRR :
63dB ~ 45db (100Hz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.75V
Voltage Dropout (Max) :
0.3V @ 300mA