S-1313B32-M5T1U3
Part Number:
S-1313B32-M5T1U3
Description:
IC REG LINEAR 3.2V 200MA SOT23-5
In Stock:
95
Current - Output :
200mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Protection Features :
Overcurrent, Thermal Shutdown
PSRR :
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.2V
Voltage Dropout (Max) :
0.32V @ 100mA