S-1313D14-A4T1U3
Part Number:
S-1313D14-A4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.4V 200MA HSNT4-A
In Stock:
100
Current - Output :
200mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Protection Features :
Overcurrent, Thermal Shutdown
PSRR :
Supplier Device Package :
HSNT-4-A
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.4V
Voltage Dropout (Max) :
0.99V @ 100mA