S-1335A31-A4T2U3
Part Number:
S-1335A31-A4T2U3
Description:
IC REG LINEAR 3.1V 150MA HSNT4-B
Current - Output :
150mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
PSRR :
80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.1V
Voltage Dropout (Max) :
0.103V @ 100mA