S-1335A11-A4T2U3
Manufacturer:
ABLIC
Part Number:
S-1335A11-A4T2U3
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Description:
IC REG LINEAR 1.1V 150MA HSNT4-B
In Stock:
100
Manufacturer :
ABLIC
Category :
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
1 µA
Current - Supply (Max) :
54 µA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Product Status :
Active
Protection Features :
Overcurrent, Soft-Start
PSRR :
80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz)
Supplier Device Package :
HSNT-4-B
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.1V
Voltage Dropout (Max) :
0.275V @ 100mA