S-1313A25-A4T2U3
Manufacturer:
ABLIC
Part Number:
S-1313A25-A4T2U3
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Description:
VOLTAGE REGULATOR
In Stock:
98
Manufacturer :
ABLIC
Category :
Control Features :
Enable
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
1.35 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
Supplier Device Package :
HSNT-4-B
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.38V @ 100mA