AP7354-185W5-7
Part Number:
AP7354-185W5-7
Description:
IC REG LINEAR 1.85V 150MA SOT25
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
0.6 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Protection Features :
Over Current
PSRR :
Supplier Device Package :
SOT-25
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.85V
Voltage Dropout (Max) :
0.58V @ 150mA