NJW4182F33-TE1
Manufacturer:
RICOH/Nisshinbo Micro Devices
Part Number:
NJW4182F33-TE1
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Manufacturer :
RICOH/Nisshinbo Micro Devices
Category :
Control Features :
Current - Output :
100mA
Current - Quiescent (Iq) :
18 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current
PSRR :
52dB (1kHz)
Supplier Device Package :
SOT-23-5 (MTP5)
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.18V @ 300mA