NJM2831F33-TE1
Part Number:
NJM2831F33-TE1
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Current - Output :
100mA
Current - Quiescent (Iq) :
180 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Protection Features :
Over Current
PSRR :
75dB (1kHz)
Supplier Device Package :
SOT-23-5 (MTP5)
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.1V @ 60mA