AP7362-33SP-13
Part Number:
AP7362-33SP-13
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 8SO
In Stock:
40
Control Features :
Enable
Current - Output :
1.5A
Current - Quiescent (Iq) :
1.2 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
65dB ~ 61dB (120Hz ~ 1kHz)
Supplier Device Package :
8-SO-EP
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.24V @ 1.5A