AP7381-33Y-13
Part Number:
AP7381-33Y-13
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT89
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
2.5 µA
Current - Supply (Max) :
25 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
TO-243AA
Protection Features :
Current Limit, Thermal Shutdown
PSRR :
Supplier Device Package :
SOT-89-3
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
1V @ 100mA