BD25IC0MEFJ-LBH2
Part Number:
BD25IC0MEFJ-LBH2
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 1A 8HTSOP
In Stock:
141
Current - Output :
1A
Current - Quiescent (Iq) :
Current - Supply (Max) :
700 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package :
8-HTSOP-J
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.9V @ 1A