BD18HA3MEFJ-LBH2
Part Number:
BD18HA3MEFJ-LBH2
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 8HTSOP
In Stock:
244
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
Current - Supply (Max) :
1.2 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Voltage - Input (Max) :
8V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V
Voltage Dropout (Max) :
1.2V @ 300mA