BD25KA5WFP-E2
Part Number:
BD25KA5WFP-E2
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 500MA TO252-5
In Stock:
663
Current - Output :
500mA
Current - Quiescent (Iq) :
550 µA
Current - Supply (Max) :
550 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
PSRR :
50dB (120Hz)
Supplier Device Package :
TO-252-5
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.2V @ 200mA