BU33JA2MNVX-CTL
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
Part Number:
BU33JA2MNVX-CTL
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Description:
IC REG LINEAR 3.3V SSON004R1010
In Stock:
338
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Category :
Control Features :
ON/OFF
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
90 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-UDFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
70dB (1kHz)
Supplier Device Package :
SSON004R1010
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.49V @ 200mA