AP7351D-33FS4-7B
Part Number:
AP7351D-33FS4-7B
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4DFN
In Stock:
707
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
1 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
4-XDFN Exposed Pad
Protection Features :
Over Current
PSRR :
60dB (1kHz)
Supplier Device Package :
X2-DFN1010-4 (Type B)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.35V @ 150mA