BU25SA4WGWL-E2
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
Part Number:
BU25SA4WGWL-E2
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Description:
IC REG LIN 2.5V 200MA 4UCSP50L1
In Stock:
381
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Category :
Control Features :
Enable
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
80 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-UFBGA, CSPBGA
Product Status :
Not For New Designs
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
70dB ~ 45dB (1kHz ~ 100kHz)
Supplier Device Package :
UCSP50L1
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.15V @ 100mA