AAT3221IJS-1.8-T1
Manufacturer:
Skyworks Solutions, Inc.
Part Number:
AAT3221IJS-1.8-T1
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 8SC70JW
In Stock:
170
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Category :
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
2.5 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
8-TFSOJ (0.069", 1.75mm Width)
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
PSRR :
50dB (100Hz)
Supplier Device Package :
8-SC70JW
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V