L78M12CDT-TR
Part Number:
L78M12CDT-TR
Description:
IC REG LINEAR 12V 500MA DPAK
Current - Output :
500mA
Current - Quiescent (Iq) :
6 mA
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
PSRR :
55dB (120Hz)
Supplier Device Package :
DPAK
Voltage - Input (Max) :
35V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
12V