STLQ020J18R
Part Number:
STLQ020J18R
Description:
IC REG LIN 1.8V 200MA 4FLIPCHIP
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
1 µA
Current - Supply (Max) :
150 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
4-UFBGA, FCBGA
PSRR :
52dB ~ 45dB (100Hz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
4-FlipChip (0.77x0.77)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V
Voltage Dropout (Max) :
0.16V @ 200mA