LDLN030G33R
Part Number:
LDLN030G33R
Description:
IC REG LIN 3.3V 300MA TSOT23-5
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
30 µA
Current - Supply (Max) :
360 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
70dB ~ 53dB (100Hz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
TSOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.23V @ 300mA