TAR5SB33(TE85L,F)
Part Number:
TAR5SB33(TE85L,F)
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SMV
Current - Output :
200mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
PSRR :
70dB (1kHz)
Supplier Device Package :
SMV
Voltage - Input (Max) :
15V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.2V @ 50mA